גוגל טיוי – המהפכה מגיעה לסלון ולכל מקום

21 במאי 2010

טבעי שיהיה לנו גם גוגל טיוי…

Filed under: כללי — admin @ 7:13

מאת: רוני קלבו

גוגל ממשיכים להמציא את עצמם חדשות לבקרים ועל כן זה לא ממש מפתיע שעכשיו הם החליטו ללכת על המסך הפופולארי משכבר הימים – הטלוויזיה. מסך המחשב, עם כל ההגדלות והדקויות שלו, כבר לא מספיק להם?
אז זהו, שלא. בגוגל הרי חושבים בגדול, מחוץ לקופסה ועוד יותר מכך מחוץ למסך.

אז מה זו טלוויזית גוגל (Google TV) או מה זה גוגל טיוי שכולם מדברים עליו בימים האחרונים והאם היא תשנה את התנהגות הצפייה שלנו?

נתחיל בזה שהמוצר החדש מבית גוגל הוא שילוב של שיתוף פעולה בין גוגל לשחקנים כבדים בתעשייה, ע"ע סוני, לוגיטק (Logitech) ואינטל.
אם להיסמך על כל ההשוואות והדימויים שרצים עכשיו ברשת ובכלל, גוגל טיוי אמורה להעביר את חוויית הסמארטפון למסך הטלוויזיה שלנו ולשנות מקצה לקצה את חויית הצפייה שלנו.
בהתחשב בעובדה שמסך הטלוויזיה גדול בהרבה מזה של הפלאפון החכם, הרי שאכן מובטחת לנו חוייה משודרגת.

מתוך הבלוג של גוגל

גוגל טיוי היא סוג חדש של טלוויזיה, היבריד של טלוויזיה ואינטרנט במוצר אחד. פלטפורמה חדשנית בגוף מוכר המאפשרת הורדת אפליקציות שונות ומשונות ולמעשה מעודדת התאמה של המכשיר הארכאי והכ"כ אהוב, המוכר לכולנו עוד מהילדות, למשהו אישי יותר, מכוון העדפות אישיות ניתן לומר.

אם להשתמש במלים של גוגל (ראו סרטון בהמשך), הטלוויזיה בגרסתה הנוכחית היא סל מלא הפתעות, אלא שהוא כ"כ מלא שהצופה מתקשה למצוא בו את הדברים האהובים עליו באמת. במלים אחרות, המון היצע, מעט סדר ועוד יותר – נגישות בעייתית. "כשחושבים על זה", אומר הסרטון של גוגל, "יותר ויותר מהתוכניות האהובות עלינו מוצגות היום אונליין וניתן לגשת אליהן ביתר קלות, מתי שרק רוצים, פשוט ע"י הקלדת מה שמחפשים. הבעיה היא שהמסך הקטן של המחשב לא משתווה למסך הטלוויזיה הגדול והנוח שיש לנו בבית". מצד אחד יש לנו רשת חכמה (האינטרנט) ומצד שני טלוויזיה מהנה. מתקשים לבחור? גוגל טיוי בא לחסוך מכם את הדילמה הקשה, פשוט כי הוא השילוב האולטימטיבי בין השניים.

איך זה עובד?
כל מה שצריך הוא לרכוש מכשיר טלוויזיה משודרג או קופסה שמתחברת למכשיר שכבר יש לנו בבית, להקליד בתיבת החיפוש שבראש המסך את הדבר שאנו חפצים למצוא וגוגל טיוי כבר ימצא אותו בשבילנו.

למעשה מדובר במעין מרכזיה בידורית (entertainment hub) המסוגלת לבצע חיפוש בכל הערוצים שברשותינו, לרבות תוכניות מוקלטות, יוטיוב ואתרים אחרים.

על מסך הטלוויזיה הראשי ניתן יהיה לאסוף את ה"פבוריטים" שלנו (ע"ע "המועדפים"), ממש כמו על הדסקטופ במחשב, מה שיחסוך לנו זמן נוסף בגישה לערוצים האהובים עלינו.
איך גוגל אומרים זאת?
"ע"י פתיחת מכשיר הטלוויזיה שלנו לכל החידושים וההמצאות שהאינטרנט מציע, הטלוויזיה שלנו תהפוך חכמה יותר ואנו לא ניאלץ לבזבז זמן בחיפושים. את הזמן היקר שנחסך מאתנו נוכל לבלות פשוט בצפייה".
זה נשמע קצת רע, אני מודה, אבל בתור מכורה לאינטרנט מזה שנים, המחשבה הזו מעלה בי דגדוג אדיר של התרגשות. סופסוף אוכל לביית את ההתמכרות שלי ולמסגר אותה במקסימום נוחות, בהשתרעות מתפנקת על הספה.
מצדי, כסא המחשב יכול ללכת לבוידם, או אפילו לאלטע זאכן.

לצפייה בסרטון ההסבר המרתק של גוגל:

תגובה אחת »

  1. [...] בבקשה: גוגל – פלטפורמה חדשה להבאת תכני רשת לטלוויזיה טבעי שיהיה לנו גם גוגל טיוי הטלוויזיה של גוגל יוצאת [...]

    פינגבאק by גוגל, תעשי לי טיוי » עושים קידום אתרים — 22 במאי 2010 @ 23:17

פיד RSS של התגובות על פוסט הזה TrackBack URL

כתיבת תגובה

Powered by WordPress